O plemeni Ragdoll

Charakteristika plemene Ragdoll

Ragdoll je velmi společenské, hravé a komunikativní plemeno. Jsou to inteligentní a stále dobře naladěné kočky, nevnucují se, neobtěžují, jsou schopny reagovat na výkyvy naší nálady. Milují být se svým majitelem a rádi jej doprovázejí na každém kroku. Dokáží aportovat oblíbené hračky a předměty. Pro tyto vlastnosti je někteří nazývají jako "kočkopsy".

Jsou to vysloveně trpělivé a nekonfliktní kočky. Dají se dobře vychovat. Nemají však rádi samotu, proto je dobré pořídit jim nějakého zvířecího kamaráda. Jsou to velmi snášenlivé kočky, ve většině případů nemají problém vyjít i s jinými zvířecími členy domácnosti.

Nemají sklony k agresivnímu, útočnému chování, v případě ohrožení se raději stáhnou do ústraní, než aby použili drápky a zuby. Milují lidskou společnost a zvláště děti. Pro svou úžasně trpělivou a snášenlivou povahu s vysokou odolností vůči stresu jsou využíváni ve felinoterapii.

Ragdoll v překladu znamená hadrová panenka (rag - hadr, doll - panenka). Tím se liší od ostatních plemen koček, že když ragdolla uchopíte do náruče, zcela se uvolní právě jako hadrová panenka.