UKONČENÍ CHOVNOSTI

KASTRÁTI

Tato stránka je věnována kočičkám z naší chovatelské stanice, u kterých jsme ukončili jejich chovnost a nechali je vykastrovat. Bohužel ve většině případů nejde ponechat vykastrovanou kočičku s ostatními chovnými kočkami. Chování chovných koček a přístup ke "kastátovi" se velmi změní, začne docházet k šarvátkám a šikanování. Kastrovaná kočička se přestane v chovné smečce cítit dobře, proto je vhodnější najít jí spokojený domov v nové rodině.

Toto rozhodnutí je pro nás vždy velmi těžké, ale protože se snažíme, aby všechny naše kočičky byly spokojené a v pohodě, aby se mohly i nadále volně pohybovat po našem domově a nedocházelo mezi nimi k trvalým šarvátkám. 

Podle mě není řešení není v tom, že bychom vykastrovanou kočičku oddělili od ostatních koček, zavřeli jí samotnou do jedné místnosti a párkrát za den za ní zašli a pomazlili jí. Řešení vidím v tom, že jí najdeme nový láskyplný domov, kde bude středem pozornosti, bude hýčkána a milována po celý den a ne jen pár vyhražených minut denně. 

Pokud byste měli zájem o již starší kočičku nebo kocourka, tak nás kontaktujte. Dáme Vám vědět, zda v nejbližší době nebudeme pro takovou kočičku hledat nový domov.

IC WREN Pragdolls, CZ

Blue mitted (RAG a 04)  

HAVANA Koci Eden, PL

Blue bicolor (RAG a 03)