Ragdoll variety

Ragdoll se vyskytuje ve třech varietách: 

Colorpoint:  

Mitted:

Bicolor:

                     barva seal                                                     barva seal                                                   barva blue


Colorpoint: s odznaky = maska, uši, packy, varlata a ocas jsou temnější barvy, mají být dobře vybarvené a ladit s barvou těla. Nos a polštářky tlapek jsou tmavé jako barva odznaků. Hruď, břicho a náprsenka jsou světlé. Lehké stínování na těle a břichu, břišní flek - povolen.

*Nežádoucí: colorpoint nesmí mít žádný bílý flek na těle.
(žádné číselné označení)

Mitted: odznaky jsou stejné jako u colorpointa (uši, maska, packy a ocas jsou tmavší), ale na tlapkách jsou bílé ponožky. Přední tlapky jsou bílé ideálně rovnoměrně, nejlépe do výše zápěstního kloubu. Zadní nohy jsou bílé ideálně po patní kloub, od 1. 7. 07 jsou povoleny tmavé fleky na zadních ponožkách. Brada musí být vždy bílá, bílý pruh se nepřerušovaně táhne přes náprsenku, hruď a spodní část břicha až ke genitáliím.

Za atraktivní se považuje na nose tzv. blaze - bílá skvrna nebo proužek (tvar hvězdičky, plamínky, přesýpacích hodin). Polštářky na tlapkách jsou růžové, může se vyskytnout zabarvený polštářek v barvě srsti. Barva srsti po těle by měla být viditelně světlejší než barva odznaků. U koťat a dospělých mladších 2-3 let barvy nejsou plně vyvinuté.
*Nežádoucí: absence bílé brady.
(číselné označení 04)

Bicolor: je nejvíce nápadná barevná varieta. Tmavé zbarvení uší, zad, ocasu. V oblasti masky je bílé dobře ohraničené obrácené písmeno V. Začíná na čele, táhne se přes nos, na zadní stranu brady, přičemž nesmí přesáhnout vnější hranu oka. Je preferována souměrnost tohoto V.

Nos a polštářky tlapek musí být růžové. Na zádech je povolen bílý flek. Tělo na hrudi, bradě a břiše je bílé. Na uších a ocase nesmí být žádný bílý flek.
*Nežádoucí: Rozsáhlá tmavá skvrna na noze/nohách, absence V nebo fleky ve V.
(číselné označení 03)

*Poznámka nežádoucí = ne vždy se rodí taková koťátka, aby odpovídala standardu. Někdy mají koťátka některou z uvedených "chyb" nebo nás "matka příroda" překvapí a narodí se kotě, kde se rovnou "spojí" dvě variety dohromady. Třeba naše kotě z vrhu *M - Mixii de Lawren.
Tato koťátka nejsou ničím méněcenná, i tak jsou krásná a pořád je to Ragdoll. Jen by se s takovým kotětem nemělo chodit na výstavy, tam by to mohlo skončit diskvalifikací. Na zvážení každého chovatele je, zda taková kočka patří do chovu...